Urbánek & Mourek
blues a indie folk

Emozpěv
Alternativně folkové duo

Urbanek_mourek_FB

URBÁNEK & MOUREK: Křest videoklipu

URBÁNEK & MOUREK: Křest singlu „Sousede“ + dotočná klipu – 3. 11. 2015 – Praha – VILA Štvanice // host večera: emozpěv

TERMÍN: 3/ 11/ 20:00


Duo písničkářů Vojtěch Urbánek a Tomáš Mourek se představuje provokativním videoklipem k písni Sousede. Během dvou let společného cestování a intenzivního koncertování si vyšlapali vlastní cestu mezi blues a indie folkem. K jejich poznávacím znamením patří živý akustický zvuk, autentický zpěv a vyzrálé české texty. Píseň Sousede pojednává o všudypřítomné závisti a doprovází ji třaskavý animovaný videoklip s nádechem temné grotesky. Debutové album URBÁNEK & MOUREK vyjde u domácího labelu Tranzistor začátkem roku 2016

Výroby videoklipu se ujal režisér a výtvarník Jakub Čermák (Cermaque), který byl letos nominován na cenu Anděl 2014 za klip k písni Loďky kapely Zrní a jehož video ke skladbě Mariana (Už jsme doma) se jako jediný český klip v historii dostalo do hlavního výběru prestižního evropského festivalu krátkých filmů Brest European Short Film Festival 2015.

U animování klipu k písni Sousede jsem poslouchal rádio a do tématu závisti a sousedských vztahů se mi nutně vloudily dějiny, násilí, uprchlíci a celej ten kolotoč nesmyslnejch oplátek a odplat. Téma sousedů lze samozřejmě pojmout široce. A. Schweitzer někde říká, že dobré sousedské vztahy jsou základ, který bychom měli rozšiřovat i na vztah ke zvířatům, životnímu prostředí a planetě vůbec. Něco podobného jsem chtěl říct taky. Ale aby to byla groteska rámovaná univerzem,“ říká ke klipu režisér Jakub Čermák.

U příležitosti křtu videoklipu a singlu Sousede vystoupí URBÁNEK & MOUREK v unikátní sestavě spolu s kontrabasistou Tomášem Liškou (Pénte, Druhá tráva) a bubeníkem Marianem Petrželou (Floex, Skinny Joe Line), se kterými spolupracovali na chystaném albu. Křest se uskuteční 3. listopadu v jedinečném klasicistním prostoru VILA Štvanice.

 

Menu