Andy Moor
elektrická kytara

John Butcher
saxofon

Thomas Lehn
analogový syntezátor

thermal

Thermal: Andy Moor / John Butcher / Thomas Lehn


Večer plný bouřlivých vjemů se ponese v duchu alchymie odlišných zvukových vlastností klasického a elektronického nástroje. Vystoupení mezinárodního uskupení složeného z respektovaných muzikantů pohybujících se na poli volné improvizace, živé elektroniky a jazzu zaručeně přinese divákům nevšední zážitek.

Experimentální trio Thermal se poprvé představilo veřejnosti v Bruselu roku 2000. Od svého vzniku sestava odehrála řadu koncertů po celé Evropě a Kanadě. Sled výbušných zvukových překvapení dosahujících až extatických účinků komponují v přímém přenosu muzikanti, kteří si již v rámci improvizační scény vybudovali zvučná jména. Prvním z nich je Andy Moor, britský kytarista s bohatými zkušenostmi, známý např. ze svébytné nizozemské „post rockové“ kapely The Ex. K výčtu kapel, se kterými spolupracoval, patří Kletka Red či Dog Faced Hermans. V roce 2001 založil label Unsounds, kde téhož roku trio vydalo své debutové album “Thermal”.

Dalším členem sestavy je britský saxofonista, improvizátor, skladatel a teoretik John Butcher (1954), který původně vystudoval fyziku. Ve svých projektech posouvá hranice hry na saxofon, vychází z analýzy zvukových možností nástroje. Řadu vystoupení i nahrávek realizoval na neobvyklých místech, v atypickém akustickém prostředí (jako např. v jeskyni, mauzoleu nebo nádrži). Úctyhodný seznam muzikantů, se kterými Butcher spolupracoval, zahrnuje stovky jmen (vč. Dereka Baileyho, Johna Tilburyho, Johna Stevensa nebo Thomase Lehna). Účinkoval v proslulé rakouské skupině improvizátorů Polwechsel.

Trio doplňuje legendární mág analogových syntetizérů, skladatel, klavírista a performer Thomas Lehn (1958), který před českým publikem vystupoval již vícekrát. V jeho osobitém hudebním jazyku se zrcadlí bohaté zkušenosti napříč nejrůznějšími styly a žánry. Lehn dokáže čarovat s širokou paletou nahodilých zvuků. Při produkci živé elektroniky využívá od roku 1994  především zvukových kvalit svého starožitného syntezátoru EMC. Spolupracoval s množstvím prominentních hudebníků, v duu např. s Marcem Schmicklerem nebo Tizianou Bertoncini. Dlouhodobě vystupuje s experimentálními sestavami KONK PACK či MIMEO. Podílel se také na řadě multimediálních projektů.


VSTUPNÉ: 300 Kč

 

Menu