REŽIE A DRAMATURGIEIvo Kristián Kubák a Marie Nováková

HUDBAJen Hovorka

SCÉNOGRAFIEIvana Kanhäuser

ÚČINKUJÍCÍMichal Lurie, Kryštof Krhovják, Filip Kaňkovský, Eva Josefíková, Petr Šmíd, Dana Marková, Jen Hovorka, Marek Urbánek

SOUNDDESIGNMr. Wombat (Láďa Štěrba)

LIGHTDESIGNJan Tichý

PRODUKCEHonza Honeiser, Aneta Kučeříková, Taťána Havlová, Adam Bureš

ALFRED DÖBLIN

BERLÍN ALEXANDERPLATZ

hudebně-scénická skladba

Berlin Alexanderplatz

Berlín dvacátých let. Chór velkoměsta. Tepající organismus. Labyrint zvuků, rozhovorů a příběhů. Reklamní hesla, politické projevy, novinové titulky, úřední vyhlášky, písňové nápěvy, křik nemocných, cinkání tramvají, hluk strojů, tříštění sklenic, utrpení prasat na jatkách, vzdychání, palba, žrádlo, chlast a šepot smrti jako podhoubí bolavého příběhu dělníka a kriminálníka Franze Biberkopfa a radikalizace jeho národa.

Hudebně – scénická adaptace expresionistického románu Alfreda Döblina Berlín Alexandrovo náměstí, který se řadí mezi vrcholy německé meziválečné moderny.

Otěže příběhu drží v rukou Smrt, která vidí do každého zákoutí města i duše, která se periodicky připomíná, vede diváka příběhem, zavádí jej do slepých uliček a zase vrací k příběhu France Biberkopfa, na němž má svůj osobní zájem.
Hrdinové inscenace nejsou šlechtici, vzdělanci, rozervanci ani umělci. A přesto mají tihle bezvýznamní lidé rozměr antických hrdinů.

Délka inscenace: 170 minut včetně přestávky

Premiéra 8. března 2019 ve VILE Štvanice

Menu