LEKTOR Jiří Hanuš

KDY 8/ 10/ 11 – 17

CENA 650 Kč / 550 Kč

INFO zdenka@vilastvanice.cz

KAPACITA 10 osob

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Grafika ve dřevě a linu

TERMÍN: 8/ 10/ 11 – 17

KOUPIT


Nechte se inspirovat divadelními texty a naučte se klasickou techniku dřevorytu a o něco mladší linoryt. S její pomocí dokážete vytvořit efektní abstraktní kompozice, elegantní struktury i figurální motivy podobně jako dnes již světoznámí umělci Josef Váchal či Josef Čapek. Pracovat budete s tiskařskými barvami, grafickými nástroji a grafickým lisem. Workshop povede Jiří Hanuš, umělec, grafik a zkušený pedagog. Součástí bude i krátký úvod do historie uměleckého žánru.

Ukázky práce lektora ZDE.

Není třeba mít jakékoliv předchozí zkušenosti, ateliér je vhodný pro kohokoliv.


 JIŘÍ HANUŠ

Jiří Hanuš

Absolvent Výtvarné školy Václava Hollara, oboru Grafický design a realizace tiskovin (1997 – 2001), VOŠ grafické a Střední průmyslové školy grafická v Praze, obor Knižní grafika (2001 – 2003) a učitelství výtvarné výchovy pro ZŠ, SŠ a ZUŠ (2003 – 2009) na PedF UK v Praze. V tomto roce dokončil doktorandský studijní program výtvarná výchova s disertační prací na téma Detail v architektuře. V současné době působí jako středoškolský učitel výtvarné výchovy a dějin umění na Gymnáziu prof. Jana Patočky.

V jeho výtvarné tvorbě převládá zájem o klasickou grafiku / hlubotiskové techniky /, tak užitou grafiku / knižní ilustrace, grafická úprava knih a jiných tiskovin /, malbu a kresbu.

Pravidelně vystavuje, získal několik nominací v celostátní přehlídce Grafika roku a Ceny Vladimíra Boudníka.

Menu