MONOSKOP

Ondřej NakeaTrubka, zvonkohra 

Martin JazzewecHousle, mandolína

Ondra MarihaiBasa

Pavel BekBicí

Martin Kafes33Samply, klávesy, gramofon

Petra HorváthováZpěv

 

LONELY VIRGIN ROBOTS

Honza Hejlmašinky

Kristýna Šiškovázpěv

Martin Režnýbaskytara

Ondřej Hlaskytara

Matyáš Paurbicí

monoskop2 (kopie)

Monoskop + Lonely Virgin Robots

KDY: 25/ 10/ 20:00 ~ prodej na místě


MONOSKOP

Fascinující rej nálad a barev – tak vypadá koncert kapely Monoskop.

Šestičlenné těleso z Prahy vychází ve své tvorbě převážně z vlivů trip-hopu, elektroniky a popu. Charakteristický výraz kapely vytváří především expresivní vokál zpěvačky Petry Horváthové a neobvyklé nástrojové složení kapely. Živé rytmické jádro kapely pulsuje na psychedelických elektronických podkladech. Výrazné melodické motivy obstarává zakladatelské duo kapely, bratři Martin Žďánský a Ondřej Nakea, a to hned několika nástroji – houslemi, mandolínou, trubkou a zvonkohrou.

Monoskop za dobu svého působení vystoupil na pódiích mnoha pražských i mimopražských klubů a posluchači ho znají i z vln Radia1 nebo z festivalů Povaleč, Wonderland, Freezefest a dalších. Kapela na podzim vydala 4-trackové EP Lalou. Skladby Lalou, Stín, Vlk a Fazolet jsou výsledkem experimentování s celkovým zvukem kapely a od předchozí tvorby se liší i nástrojovým složením. Kapela pro toto EP opustila svou koncertní podobu s plnými bicími a baskytarou, přidala elektronickou rytmiku a melodický výraz doplnila violoncellem. Výsledkem je výlet do hudebních krajin, které jsou při standardním koncertním vystupování pro kapelu nedostupné. Od temně psychedelických skladeb Stín a Vlk, přes elektronickou verzi Fazoletu, až po jemnou a lyrickou titulní skladbu Lalou.

WEB kapely

LONELY VIRGIN ROBOTS

Počátkem roku 2012 si producent Honza Hejl k oživení svých elektronických skladeb přizval kytaristu Ondřeje Hlase a bubeníka Míru Krále. Nad pražským Crossem vznikly první předobrazy skladeb budoucí kapely Lonely Virgin Robots. Původně instrumentální sestava se rozrostla o zpěvačku Kristýnu Šiškovou, baskytaristu Martina Režného a bubeníka Matyáše Paura. Živá vystoupení obohacuje saxofonista Vítek Bohal a občasný host raper Ivan Hlas junior. Kapela měla koncertní premiéru na festivalu Let it roll 2012 ve Starých Ždánicích u Pardubic. Na podzim roku 2014 kapela natočila EP Noise ve studiu Just Recording.


VSTUPNÉ: 100 Kč

Menu