markéta foukalovázpěv

viliam bérešpiano, zpěv

mirek šmilauerkytatara, zpěv

rastislav uhríkbasa, zpěv

martin kopřivabicí, zpěv

martin novákbicí, zpěv

Lanugo-2

Lanugo

KDY: 26/ 4/ 21:00 ~ prodej vstupenek na místě


V roce 2009 spatřil světlo světa eponymní debut, který kapela vydala u jazzového vydavatelství Animal Music, ačkoli Lanugo hrají nezávislý pop a jazz možná až jako příchuť. Na konci roku 2011 bylo na Nové Scéně Národního divadla pokřtěno druhé album LANUGO, 2011, které skupina již vydala ve vlastní produkci. Za tuto desku si Lanugo vysloužili nominaci na ceny Apollo – ceny hudebních kritiků – a slavní belgičtí Hooverphonic si ji v roce 2012 vybrali jako partnera v rámci svého pražskeho koncertu.

V roce 2013 skupina vydala nové EP, první uchutnávku alba 2014, 4 skladby poskytla zdarma ke stažení na svých stránkách. Deska LANUGO, 2014 vznikala tři roky a na její nahrání přispěli fanoušci přes crowdfundingový portál HITHIT. Album bylo zařazeno do TOP 10 českých alb roku 2014 dle IReportu.
V roce 2015 skupina pokřtila v pražském Roxy 2vinyl posledního alba rozšířeného o 4 bonusové skladby. Začátkem roku 2016 vychází nový singl jménem Holka doprovázený novou edici merchandisingu, který na sobě nese lanugovský kód pro volné stažení nové skladby z lanugo.cz.

LANUGO pokračují v práci na novém materiálu, první nové skladby zazní v premiéře na koncertu ve Vile Štvanice.


VSTUPNÉ: 250 Kč

Menu