oczekeys

vendykeys, sax

lolavoc

sambass

matoušdrums

Hard to frame cover

Hard to frame

KDY: 26/ 4/ 20:00


Dubstep, drum´n´bass, ale také jazz a pop – a vlastní cesta. To je pětičlenná kapela HARD TO FRAME. Na pódiu tahle parta dokáže být jemná, až zasněná, ale umí předvést i pěkně ostré klubové tracky. Písně postavené na originálních samplech, živých bicích, výrazné basové lince a zvuku vintage syntetizátorů doplňuje saxofon a zpěv v angličtině. Jejich vystoupení na Colours of Ostrava charakterizoval Musicweb jako svébytnou směs pevných beatů, které dobře kontrastují s jemným a éterickým projevem zpěvačky.

Své debutové EP Out of Frame vydali v roce 2015 a o dva roky později následoval singl White Elephant. Nyní je na spadnutí první regulérní album, jehož příprava v současné době probíhá již v nové sestavě se zpěvačkou Karolínou Veselou a baskytaristou Samuelem Barcíkem. Ti doplnili základní trio – klávesistu a producenta Ondřeje Černohorského, saxofonistku Vendulu Šmejkalovou a bubeníka Matouše Bureše.

„Čím déle pracujeme na našem albu, tím víc je jasné, že chceme překročit hranice drum and bassu a vydat se i jiným směrem. V nových písních jsme použili hodně zvuků, ruchů a šumů z našeho okolí a nakonec vznikl tvar, který i nás samotné překvapuje”, říká klávesista Ondřej Černohorský.

V roce 2017 vystoupili HARD TO FRAME na několika velkých festivalech, např. na již zmíněných Colours of Ostrava, Besedě u Bigbítu nebo na Metronome festivalu. Nejednoho posluchače si svou hudbou získali i na mnoha akcích menšího formátu. V tomto roce se kapela chystá v koncertních aktivitách intenzivně pokračovat a podpořit tak vydání nové desky sérií koncertů po klubech a festivalech. Úvodní koncert letošní sezóny bude v rytmu nových skladeb, které by se měly objevit i na připravované desce.

Vstupenky budou k dispozici v předprodeji v síti GoOut a v den koncertu na místě, tedy ve VILE Štvanice.


Další podrobnosti o křtu naleznete na FB profilu kapely ZDE.

Web

Instagram


 

VSTUPNÉ: 150 Kč na místě / 100 Kč GoOut

Menu