30. 8. až 9. 9.

Režie a dramaturgie: Ivo Kristián Kubák a Marie Nováková

Hrají: Kryštof Krhovják, Zavičár Míra, Michal Lurie, Petr Reif
Scénografie: Anička Hrušková
Produkce: Aneta Kučeříková, Anna Nebeská, Taťána Havlová, Adam Bureš

Více informací na www.antickastvanice.cz

Vstupenky na goout.net

aš2019

 Plodnost! Mír! A Bohatství!

dle Aristofanových komedií napsala Marie Nováková

Čtvrtá inscenace ze série divadelních plenérových událostí Antická Štvanice, která se každoročně koná na začátku sezóny v exteriéru VILY Štvanice a postupně uvádí inscenace antických dramat, či her s antickým námětem v koprodukci se stálými soubory VILY Štvanice a spřátelenými režijními osobnostmi. Čtvrtý ročník osvěží dosavadní dramatickou nabídku (OresteiaOrfeusFaidra-Prosebnice) o autorskou inscenaci vycházející z řecké a římské satyrické poezie a komedie Mír nejslavnějšího řeckého komediografa Aristofana.

Ironické maskulinní bakchanálie pro čtyři herce v přírodních kulisách ostrova Štvanice za doprovodu tekoucí vody a tepajícího velkoměsta.

Řecko v je troskách. Ekonomická krize, zadlužení na mezinárodní úrovni, chudoba, válka, kocovina. A Bozi odvracejí zrak. Mají své zájmy jinde. To by mohla být šance, jak získat Plodnost, Mír a Bohatství pro sebe a učinit z Řecka ráj na zemi. Ostrov svobody, míru, lásky, rozkoše, hojnosti, radosti a volnosti těl i myšlenek. Herecká ekvilibristika čtyř mužů, kteří bez obtíží zahrají chrobáka, boha i ženu.

Menu